...::: Marcin Prusisz strona domowa :::...

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Dzień Energetyka

Email Drukuj PDF

Spotkania Eterowe - Dzień Energetyka - organizatorem była  Sekcja Łączności SP7KYL TSiR "Jupiter" przy PGE Elektrowni Bełchatów S.A. Impreza miała miejsce 24 września 2011 roku.
Dyplom właśnie dotarł drogą pocztową w moje łapki :)

 

 

Dni powiatu żywieckiego

Email Drukuj PDF

Dyplom „ Dni Powiatu Żywieckiego – Beskidy 2011 - jest kontynuacją konkursu „Rumcajs-Beskidy” w nowym wydaniu. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przeprowadzenie  łączności ze stacją klubową  SP9PSB oraz 5 innymi pracującymi z powiatu żywieckiego w trzecim tygodniu sierpnia (19-21).
Trofeum w dniu dzisiejszym wraz z kartami QSL  trafiło do mojej skrzynki pocztowej :)

 

 

Dyplom uczestnictwa Ham Spirit 2k9

Email Drukuj PDF

Zawody organizowane od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem a ich pierwsza edycja odbyła się około 1966 roku (wg informacji uzyskanych w klubie SP7PGK).

Zawody te organizowane rokrocznie dają możliwość pracy zarówno na KF jak i UKF emisjami CW SSB FM jak i PSK31. Oto pamiątkowy dyplom z zawodów rozegranych w 2009 roku, który właśnie trafił do mnie pocztą.

 

 

Certyfikat z zawodów 7x7

Email Drukuj PDF

Organizatorem zawodów był łódzki oddział terenowy OT-15 PZK

Celem zawodów było aktywizowanie pracy polskich stacji w paśmie 7MHz a szczególnie podniesienie aktywności na pasmach stacji z siódmego okręgu. Poniżej piękny certyfikat za udział w tej imprezie. który dzisiaj dotarł do mnie koleżeńską pocztą thx Andrzej.

 

 

Małopolski Dyplom Miłośników Lotnictwa

Email Drukuj PDF

Konkurs dyplomowy zorganizowany 3 raz przez Krakowską Grupę Ekspedycji Radiowych przy organizacyjnym wsparciu Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.
Była to Impreza towarzysząca przy VIII Małopolskim Pikniku Lotniczym.
Program dyplomowy odbył się w czasie 17.06.2011 14.00 UTC do 26.06.2011 18.00 UTC .
Dyplom przyznawany stacjom, które w wyznaczonym czasie zaliczyły przynajmniej 8 łączności/nasłuchów ze stacjami organizatora SN08.

 

 

Dyplom Szarża pod Krojantami 2011

Email Drukuj PDF

DYPLOM Szarża pod Krojantami

Wydany dla upamiętnienia szarży pod wsią Krojanty, przeprowadzonej 1 września 1939 r. przez 18 Pułk Ułanów Pomorskich

Skąd ułani pod Chojnicami i Krojantami?

W obliczu nadchodzącej wojny do obrony Pomorza skierowano 9 Dywizję Piechoty i Pomorską Brygadę Kawalerii czyli Armię ?Pomorze? dowodzoną przez gen. Władysława Bortnowskiego. 18 Pułk Ułanów Pomorskich był częścią Brygady. O świcie 1 września 1939 r. na polskie linie obrony na odcinku Chojnice uderzyła 20 Dywizja Zmotoryzowana pod dowództwem gen. Mauritza von Wiktorina z XIX Korpusu Pancernego gen. Heinza Guderiana. Na południe od miasta znajdowały się stanowiska 18. Pułku Ułanów Pomorskich z Grudziądza.
Oddziały niemieckie, mimo oporu ze strony wojsk polskich sukcesywnie parły do przodu. Groziło to zdobyciem przepraw przez rzekę Brdę i odcięcia jednostek Armii ?Pomorze?. Dowódca Grupy Operacyjnej ?Czersk? gen. Stanisław Grzmot-Skotnicki wydał po południu rozkaz dla 18 PUP przeprowadzenia natychmiastowego przeciwnatarcia na oddziały niemieckie przemieszczające się drogą Chojnice-Rytel. Miało to umożliwić odwrót oddziałów polskich broniących rejonu Chojnic za Brdę.

 

 


Strona 6 z 8

Zegar UTC

uhr auf der homepage website clocks

Propagacja

HF Activity

Click to open HRDLOG.net