...::: Marcin Prusisz strona domowa :::...

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Narodziny Krótkofalarstwa Polskiego

Email Drukuj PDF

Narodziny Krótkofalarstwa Polskiego - krajowe zawody HF pod patronatem Prezesa PZK

Tadeusz Heftman TPAX był polskim krótkofalowcem, którego przeprowadzona w dniu 6 grudnia 1925 r. łączność ze stacją zagraniczną została potwierdzona kartą QSL.
To symboliczne wydarzenie miało bardzo istotne znaczenie dla polskiego ruchu radioamatorskiego, dało bowiem początek wyczynowemu krótkofalarstwu, w którym potwierdzenia nawiązywanych łączności radiowych świadczą do dziś o dorobku sportowym każdego nadawcy. NKP Contest organizowane są dla upamiętnienia pierwszej potwierdzonej kartą QSL łączności.


25 miejsce w kategorii SO-SSB nie jest może wielkim osiągnięciem, ale warunki na paśmie nie rozpieszczały, (rozgrywane jednocześnie inne zawody), wynik jak na pierwszy start po przeszło rocznej przerwie nie najgorszy...

Zobaczymy czy uda się go poprawić w sobotniej turze PGA TESTU.


 

Karty z aktywacji gmini PB04

Email Drukuj PDF

Druk karty QSL z aktywacji gminy PB04 QTH Ldzań LOC. JO91PN został już zlecony.
Wysyłka poprzed biuro nr.15 nastąpi po okresie wakacyjnym.

 

 

Dyplom Siedem Dni Chwały

Email Drukuj PDF

Wydawcą dyplomu było Trójmiejskie Stowarzyszenie Krótkofalowców SP2KDS, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Pomorski Urząd Wojewódzki i Muzeum Historyczne Miasta Gdańska.
Patronat Honorowy nad akcją obijał Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Wojewoda Pomorski Roman Zaborowski. Celem akcji dyplomowej było upamiętnienie bohaterskiej obrony załogi polskiej składnicy wojskowej Westerplatte. Trofeum właśnie dotarło całe i zdrowe w moje łapki.

 

 

Hunter PZK

Email Drukuj PDF

Dyplom można otrzymać za posiadanie w zależności od klasy dyplomu odpowiedniej ilości dyplomów wydanych przez PZK. I tak:

Klasa 1 – za posiadanie 8 dyplomów (na UKF – 4 dyplomy)
Klasa 2 – za posiadanie 6 dyplomów (na UKF – 3 dyplomy)
Klasa 3 – za posiadanie 4 dyplomów (na UKF – 2 dyplomy)

Na obecną chwilę, zaliczona najniższa klasa KF czyli we własnych zbiorach posiadam już 4 inne dyplomy PZK.

 

 

Dyplom Polska Award

Email Drukuj PDF

Po ponad roku walki, zbieraniu kart, mozolnym wypełnianiu wniosku udało mi się w końcu zdobyć jeden z kilku wymagających dyplomów radiowych wydawanych przez Polski Związek Krótkofalarski.

Wymogi dla stacji z Polski na pasmach KF - przeprowadzić po 5 łączności  z każdym województwem w Polsce. O ile ten warunek nie był może aż tak trudny do realizacji (2-3 miesiące pracy w eterze), to skompletowanie kart, zajęło mi ponad rok. Ale było warto, jest to kolejne trofeum w mojej skromnej kolekcji.

 

 

Nowy Rok - nowe dyplomy

Email Drukuj PDF

Pierwsze dni nowego roku już za nami, a do mojej kolekcji trafiły kolejne dyplomy z aktywności radiowej na pasmach.

Jako pierwszy dotarł zaległy dyplom wydawany przez mój rodzimy Łódzki Oddział Terenowy OT15 oraz Polski Związek Koszykówki z okazji Mistrzostw Europy Kobiet EuroBasket 2011

 

Drugi jest pierwszym dyplomem zdobytym w 2012 roku -  z okazji Noworocznych spotkań krótkofalowców. Pamiątką  z  tej  eterowej akcji jest dyplom "HNY Award".
Wydawcą dyplomu jest Redakcja MK QTC przy współpracy z SSTW.

Trzecim dyplom otrzymany za sklejenie repliki pierwszego polskiego satelity, który mam nadzieję szczęśliwie trafi na orbitę 9 lutego bieżącego roku

 


Strona 5 z 8

Zegar UTC

uhr auf der homepage website clocks

Propagacja

HF Activity

Click to open HRDLOG.net