...::: Marcin Prusisz strona domowa :::...

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Yaga 3 Elementy DK7ZB

Email Drukuj PDF

Po zawirowaniach remontowych, udało mi się znaleźć odrobinę czasu i w końcu skręciłem i zamontowałem swój najnowszy nabytek czyli 3-elementową Yage na 28/50MHz według DK7ZB.
Klasycznie na testy została wybrana lokalizacja na działce - ponieważ w porównaniu do miejskiego zgiełku tam poziom tła jest wprost niebiański no i możliwości regulacyjne/instalacyjne o wiele bezpieczniejsze.
Pozostaje teraz uzbierać tylko na jakiś obrót  i dorzucić do konstrukcji kilka elementów na inne pasma. Jako łączność testową udało się upolować stację z Indii z raportem 5.5 i przy 100W mocy. Wzmacniacz 700W jeszcze nie przetestowany...
Dopasowanie anteny bardzo dobre - SWR nie przekracza na krańcach pasma 1.5

 

Po kilku dniach kręcenia gałą, nie wytrzymałem komfort pracy poprawił prosty rotor mechaniczny firmy Conrad, całość podniesiona o kolejny metr a ponieważ konstrukcja lekka to urządzenie spisuje się rewelacyjnie.

 

 

Praca

Email Drukuj PDF

Ponieważ jestem aktualnie na etapie szukania nowej ciekawej pracy z branży IT na stronie zamieściłem własne CV z opisem wszystkich własnych umiejętności jakie do tej pory zdobyłem.

Czego oczekuję od swojego nowego pracodawcy?!

Pracy w miłej atmosferze w zgranym zespole, możliwości rozwoju i ewentualnego awansu.

Zapraszam do zapoznania się z moim CV.

 

Wiosna i nowe plany...

Email Drukuj PDF

Spóźniona, ale w końcu przyszła "upragniona wiosna".
Jak tylko ostatnie pokłady śniegu zjadą mi z dachu ruszam z montażem 3 elementowej anteny Yagi według DK7ZB na 28MHz.

 

 

Narodziny Krótkofalarstwa Polskiego

Email Drukuj PDF

Narodziny Krótkofalarstwa Polskiego - krajowe zawody HF pod patronatem Prezesa PZK

Tadeusz Heftman TPAX był polskim krótkofalowcem, którego przeprowadzona w dniu 6 grudnia 1925 r. łączność ze stacją zagraniczną została potwierdzona kartą QSL.
To symboliczne wydarzenie miało bardzo istotne znaczenie dla polskiego ruchu radioamatorskiego, dało bowiem początek wyczynowemu krótkofalarstwu, w którym potwierdzenia nawiązywanych łączności radiowych świadczą do dziś o dorobku sportowym każdego nadawcy. NKP Contest organizowane są dla upamiętnienia pierwszej potwierdzonej kartą QSL łączności.


25 miejsce w kategorii SO-SSB nie jest może wielkim osiągnięciem, ale warunki na paśmie nie rozpieszczały, (rozgrywane jednocześnie inne zawody), wynik jak na pierwszy start po przeszło rocznej przerwie nie najgorszy...

Zobaczymy czy uda się go poprawić w sobotniej turze PGA TESTU.


 

Karty z aktywacji gmini PB04

Email Drukuj PDF

Druk karty QSL z aktywacji gminy PB04 QTH Ldzań LOC. JO91PN został już zlecony.
Wysyłka poprzed biuro nr.15 nastąpi po okresie wakacyjnym.

 

 

Dyplom Siedem Dni Chwały

Email Drukuj PDF

Wydawcą dyplomu było Trójmiejskie Stowarzyszenie Krótkofalowców SP2KDS, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Pomorski Urząd Wojewódzki i Muzeum Historyczne Miasta Gdańska.
Patronat Honorowy nad akcją obijał Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Wojewoda Pomorski Roman Zaborowski. Celem akcji dyplomowej było upamiętnienie bohaterskiej obrony załogi polskiej składnicy wojskowej Westerplatte. Trofeum właśnie dotarło całe i zdrowe w moje łapki.

 

 


Strona 4 z 7

Propagacja

HF Activity

Click to open HRDLOG.net